Kayıtlar

Mart, 2017 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Musa, Ekmek ve Özgürlük

Resim
Burada blog da yazdığım ve daha önce ki zamanlarda yazdığım yazıların derlenmiş hali olan ve Musa, Ekmek ve Özgürlük adını verdiğim çalışma için yayıncı kuruluş ile görüşmeler başladı.
Sanırım bir iki ay içinde olumlu ya da olumsuz neticelenir. Hayırlısı...


Tarihin Sonbaharı Kültür'den Dine Meryem ve İsa

Resim
Yaklaşık 5 yıllık bir araştırma ve emek sonunda çıkan kitabım, Fetö Darbe girişimine denk gelen bir zamanda çıkmıştı. Kısmet işte...
Yoğun gündem içinde 1.000 adet baskıdan 400 tanesi satılmış durumda. Ee iyi, iyi fena sayılmaz. Satış durumu şimdilik böyle. Kitap ile ilgili her türlü soru ya da görüş için; topkayaailesi@hotmail.com adresine ileti gönderebilirsiniz.
Tarihin Sonbaharı Kültür'den Dine Meryem ve İsa
Ön Söz

Zihin dünyanızda Meryem veya İsa ile ilgili neler var?

Bakire anne, namus, iffet, dünya kadınlarının en büyüklerinden, susan kadın, babasız doğan ve beşikteyken konuşan İsa, mucizeler… öyle değil mi?

Zihinlerde yerleşik olan yanlış Meryem algısını, tarihsel bilgilere muhtaç doğru verilerin olmayışı ile Kur’ani değer ve kavramların rivayet kültürünün etkisiyle yorumlanması oluşturmaktadır. İslam'ın tahrip ve tahrif edilmesinde de etkili olan bu kültür, Meryem’i tarihin derinliklerinde anlaşılmamış bir konu olarak nadasa bırakmıştır.

Günümüzden Meryeme kadar gitmek ge…

Kitap çalışması

Arkadaşlar ile yaptığımız istişareler sonucu ve gelen ısrarlar nedeniyle Blog da yayınladığım yazılar kitaplaşma sürecine girdi. Yayıncı kuruluş ve telif hakları açısından sorun olmaması açısından yazılarımı şimdilik görünmez yaptım. Kitap çıktığında silmem gerekecek. Eğer kitap çıkmaz ise yazılarımı tekrar görünür hale getireceğim.

Kitap çıkana kadar Selametle Kalın...