Bilimselleme

Kur'anı Kerim de
"yağmuru yağdıran O'dur",
"geceyi gündüzün üstüne örten O'dur" gibi ayetlerde Allah; "Gelin şu bilgi eksikliğinizi bi giderelim, hazır yeri gelmişken bi iki bişi ögrenin sizden sonra gelenler için de hem referans olur bunlar" derdinde olsa tüm sahabeler işkence görmek yerine müşrik kafirler tarafından baş üstünde tutulurdu. Etliye sütlüye karışmıyorlar ne de olsa, miss.

Hepsi kurulu düzene ayak uydurmaya devam eder her biri o dönemin astroloğu, kozmoloğu kahini, bilgini ya da şairi olup cıkarlardı.
Bakin Kardeşler! çok ama çok önemli bir meseleyi ıskalıyoruz.

Allah bir toplumun algı düzeyindeki "olmazsa olmazların sahibinin TEK olduğunu ve onların evirip çeviricisi çekip çevirisi olduğunu anlatıyor. Arap toplumu Allah'tan bi haber bir toplum değildir hele ki müşrik kafirlerden birinin "Allah'ım Muhammed'e karşı bana zafer nasib et!" diye ettiği çok meşhur bilinen bir gerçektir. Yani Toplum Allahlı ama yaşayış Allahsız ! Bu gün çok şükür biz böyle değiliz !

Şimdi bu gün o ayetler tekrar iniyor olsa belki de şöyle okuyacaktık.
asgari ücrete andolsun ki !
elektriği yaratan O'dur.
Elektroniğin sahibi O'dur,
gogıldan daha fazla her şeyi ama her şeyi bilen yegane O'dur,
hiçbir kameranın göremediği ve hiçbir kulaklığın duyamadığını duyan odur.
çaaaktın !

Allah o gün sahabeye başka şey söyledi biz ise başka anlamalıyız, Allah bak geceye gündüze işaret etmiş, yıldızlara işaret etmiş, güneşin bir yörüngesi oluşuna işaret etmiş gibi tezviratlara dalarsan Kur'an eksik kalır ! Bilimsel ansiklopedin için gerekli malzemeyi Kur'an da yeterince bulamazsın. Demir'in atom numarasını bir sure numarasına denk getirirsin ama diğer atom numaralarını bulamayınca kasarsın da kasarsın. Kur'an bir bilim kitabı değildir. Onun gündemi bambaşkadır. Çünkü o süregelen büyük bir kavganın tarafı ve muhteşem bir ahlak kitabıdır. Allah'ın bize bilim kitabı indirmesine gerek yok zaten hepimiz gün be gün onun kanun ve yasalarına tabiyiz ve işleyişini zamanla da kavrıyoruz. Keşifler için işaretler gizlemiş olsa Kur'an da o dönemin, sahabenin işine yaramayan bilgi depolamış ve abes iş yapmış olur ! Oysa Allah abes iş asla yapmaz.

Peki ama Kur'an dan bilimsel yorumlar yapmanın ne zararı olur ki ?

Gündemi ıskalarsın.
Mekke de ve Medine ki kavga;
entellektüel aklın seviyesi ya da bilimsel gelişmişlik ya da gelişmemişlik sorunu değil ki ?
İnsanın ahlak sorunu. Allah'ın en öncelikli gündemi
açlar iken,
çıplaklar iken
sen işi atmosferin katmanlarına döndürürsen AY'a gidecek teknolojin olur ama Afrika da açlar, Suriye'de çocuklar hala ölmeye devam eder !

Bu blogdaki popüler yayınlar

Musa, Ekmek ve Özgürlük - ÇIKTI

Kadir Gecesi Bulundu !

Şeytan Kimin Gözlerinden Öper ?